آیا حجاب زن مانع ار فعالیت او می شود؟

   

حضرت زهرا(س) در مورد مساله ی حجاب چنین نظری داشت: "صلاح زنان در این است که طوری زندگی نمایند که نه مردان بیگانه را ببینند و نه چشم بیگانگان بدان بیفتد." این حرف بدان معنی نیست که زن باید خانه بنشیند و کاری به امور دیگر نداشته باشد،بلکه باید در عین پوشیدن خود از نامحرم  از  در امور کشور خویش مداخله نماید چرا که عضوی از همین جامعه است. چنان که خود ایشان بعد از وفات پیامبر (ص) وقتی مورد بی احترامی قرار گرفت مسجد رفت و خطابه ی معروف خود را ارائه داد. 

   اگر کمی بیش تر به این مطلب دقیق شویم این سخن حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای زن مسلمان و حتی تام زنان  امروزی است و چند فایده برای کشور دارد: 1- تأمین سلامت و بهداشت معنوی جامعه. 2- رشد و استقلال و خودکفایی جامعه زنان.

   شهید استاد مطهری می فرماید: (آنچه موجب فلج کردن نیروی زن و حبس استعدادهای اوست حجاب به صورت زندانی کردن زن و محروم ساختن او از فعالیت‏های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی است و در اسلام چنین چیزی وجود ندارد. اسلام نه می گوید که زن از خانه بیرون نرود و نه میگوید حق تحصیل علم و دانش ندارد بلکه علم و دانش را فریضه مشترک زن و مرد دانسته است و نه فعالیت اقتصادی خاصی را برای زن تحریم می کند، اسلام هرگز نمی خواهد زن بی کار و بی عار بنشیند و جوری عاطل و باطل درآید، پوشانیدن بدن به استثناء صورت و کفین مانع هیچگونه فعالیت فرهنگی و اجتماعی یا اقتصادی نیست. آنچه موجب فلج کردن نیروی اجتماع است آلوده کردن محیط کار به لذت‏ جوییهای شهوانی است.)

منبع:http://efafe-eslami.blogfa.com

1391/01/14    | : مدیر م    |    | نظرات()